Клієнти ломбардів Європи

У ломбарди Варшави шикуються черги, коли у людей закінчуються гроші. Особливо в 2020-2021 в період епідемії. Здається, настав час швидких позик і ломбардів і там.

- Я втратив роботу, у мене немає ні копійки, - кажуть люди в черзі в ломбард.

Повсюди по місту ломбарди і ПАРАБАНКІВ, що видають швидкі позики, почали виставляти на вулицю вивіски і реклами.


У Німеччині приватні ломбарди що дають займ під заставу розташовані в невеликих містечках, де присутній стабільний попит на такі заклади. У Німеччині ломбарди поширені навіть в маленьких містах з населенням менше 50 тисяч чоловік. Вина тому - невисокі доходи населення. У маленьких містах функціонують 4 урядових і понад 60 приватних мереж ломбардів. Це виняток в цьому напрямку бізнесу. У всіх інших країнах найприбутковіші заклади знаходяться тільки у великих містах.


Як розповідають старожили цього бізнесу, дуже великий потік клієнтів швидкозайма спостерігається під час святкування різних свят, а також під час Різдва. Ломбард в Німеччині - це кредитна установа, яке видає позики нужденним під заставу майна або ж інших речей, які становлять хоч найменшу цінність 


Люди, які приходять на тиху вулицю в Кельні, не люблять говорити про конкретні причини, що призвели їх до ломбарду. 

От стара жінка сунула квитанцію та гроші в гаманець таким чином, що їй було б краще провалитися на місці, або літня сімейна пара, яка врятувала свої обручки з ломбарду, які обидва відразу ж надягли на пальці ... Побитий ковбой у шкіряному капелюсі приніс колонку, за що отримав 60 марок готівкою. Його коментар: "Звичайно, мені потрібне радіо, але гроші теж". Єдиний, хто погодився пояснити причини своєї поїздки до "пфуйхуса" - як він називав "пфандхаус" на кельнському діалекті, тобто "ломбарду", - був красень-ремісник у синьому комбінезоні, засмаглий і широкоплечий. Він сказав, що працює підрядником, а завтра повинен розплатитися з робітниками, а замовник тягне гроші. "Але я повинен платити своїм людям вчасно, інакше вони не будуть працювати зі мною наступного разу". Хлопець зняв із шиї товстий золотий ланцюжок із масивним золотим хрестом і розписався за три тисячі марок. Ось що означає етика праці! Швидкий займ грошей під заставу працює.


У стінах старого ломбарду в Кельні є багато історій. Наприклад, історія барабана, який власник регулярно викуповує в ломбарді перед карнавалом:

- Який би карнавал не був - у нас ця історія з барабаном. Протягом року ця дитина заходить і продовжує позику, або бере свій барабан і повертає його через два дні. І лише для карнавалу він з’являється - вже в костюмі - і на два тижні бере барабан. ...